Elérkezett az ősz, hűvösebbek a nappalok, lassan vége a kerékpáros szezonnak. Szeptember 15-én azonban még gyönyörű napsütés várta velencei Drótszamár Kempingbe érkezőket, hogy idén utoljára összemérjék erejüket a velencei maraton távjain. A rajt és a cél is a Bence-hegyi Kilátó parkolójában volt. Három táv közül választhattak a bringások: rövid táv 26 km, középtáv 46 km a hosszú táv pedig 66 km.

Az egyesületből rövid távon felnőtt férfi kategóriában indult Zoller Márton, aki 2. helyen ért célba. Őt követte Szabó Dávid, aki 3. helyen végzett.

Szintén rövid távon, de Master 3 kategóriában indult Ódor János, aki a dobogó 1. helyére állhatott fel.

Középtáv Master 2 kategóriában Staub Csaba állt rajthoz, aki sajnos technikai probléma miatt fel kellett adja versenyt.