A 4 állomásból álló Top Maraton versenysorozat első állomása a Szilvásvárad maraton, idén május 27-én vasárnap került megrendezésre. A pálya előző napi bejárása során egyöntetű vélemény volt, miszerint nagyon gyors lett. Minden adott volt egy remek versenyre.

Másnap 10.15-kor rajtolt el a XVII. Specialized Maraton Szilvásvárad 39 km-es rövid távja. A beszólítás után felálltak a versenyzők a rajtvonalhoz. Lassú rajttal elindult a közel négyszáz fős mezőny. Aztán következett, amit senki nem várt erre a délelőttre. Leszakadt az ég, dörgött- villámlott a versenyzők mellett, jégeső esett,  a hegyről pedig ömlött le az eső.

Csapatunkból Ódor Jánosnak sikerült a távot 01.44.13 idővel befejezni, ami a Rövidtáv Férfi Master3 kategória II.helyét jelentette, abszolútban pedig a 31.helyen végzett a 365 férfi induló között.

Gratulálunk az eredményhez, és ahogy Fésüs Laci (Kefe) mondta: „Itt már nem lehet véletlenül a dobogóra állni…”