Vasárnap (június 4.) negyedik alkalommal került megrendezésre a Hegyek Pokla MTB Maraton, amely során egy kihívást jelentő, meredek emelkedőkkel, technikás szakaszokkal teli pályán tehette próbára magát az aki elindult az Északi-Vértes gyönyörű, változatos, hegyekkel tarkított erdei útjain.

A verseny központja a mogyorósbányai focipályán volt, amit megközelíteni a 10-es számú főúton lehet, az Esztergomtól 8 km-re levő Tát városon belül Mogyorósbánya felé kanyarodva.

A résztvevők három távon mérhették össze az erejüket, ami a gyakorlatban egy, két vagy három kört jelentett. Az első kör 26 km-es, ez a rövidtáv, a második kör 20 km-rel hízik, így lett 46 km-es a középtáv, míg a hosszútáv 66 km. A rajtokra 10 órakor került sor, a 66 km-es menetre jelentkezők kezdtek, majd 10 perces csúszásokkal indultak a közép- és rövidtáv futamai. 11 órától ovis és kisiskolás futamokra is sor került.

Az előző napi nagy eső, valamint a verseny napján lévő meleg csak  fokozta az indulókra váró kemény táv teljesítését.

Csapatunkat Ódor János képviselte aki a Rövidtáv Férfi Master3 kategóriában a II.helyen ért célba.

A versenyről beszámoló a BringaTv-n megnézhető.