Július 8-án került megrendezésre a Top Maraton sorozat idei második versenye, az Esztergomból rajtoló Duna Maraton. Idén több szempontból is változott a verseny és annak szervezése. Új vezetőség alá került a szervezés, és maga versenytávok útvonala is megváltozott.
A rajt/cél a Prímás-sziget aszfalt útján került kialakításra, szakítva az eddig stadionból való indulással/érkezéssel. A hosszú táv útvonalán is voltak változások, illetve a rövid és közép távos versenyzők is módosított útvonalon közelíthették meg a célt, az eddig megszokotthoz képest. Ami az időjárást illette, rég volt ehhez fogható kellemes idő bringás szempontból nézve. Július az itteni elmúlt versenyeket tekintve inkább a forróságról szólt korábban, ami az árnyék nélküli pályaterületen még elviselhetetlenebb volt.

Ódor János a Rövidtáv Férfi Master3 kategória III.hely/35. Rövidtáv Férfi Abszolút 38.hely/337. Ideje: 01.26.26.